VytisknoutExportovat ICS

Jak jsme zdolávali Everest

Akce

Název akce:
Jak jsme zdolávali Everest
Datum konání:
čtvrtek, 19. 4. 2018, 18:00 h - 20:00 h
Místo konání:
PRACOVNA - Praha 3 – Žižkov,
Kategorie:
PMI Praha

Popis

V historii našeho bankovnictví šlo možná o jeden z nejambicióznějších projektů vůbec.

Byl nastartován po fúzi dvou bank, Raiffeisenbank a eBanky v roce 2009 a neměl menších cílů, než nahradit stávající dva core banking systémy systémem novým. To vše za plného provozu banky při plnění aspirativních obchodních cílů.

Světový guru na core banking transformace, George Colwell říká, že taková transformace je srovnatelná s výměnou všech motorů Boeingu 747 během letu, anebo s otevřenou operací srdce u pacienta, který zrovna běží maraton. Své zkušenosti shrnul do osmi fází, kterými typicky taková transformace prochází a nazval je osm schodů poznání.

Pojďme si těchto pomyslných osm schodů poznání projít společně s průvodci nanejvýš povolanými – s kolegy z Raiffeisenbank, kteří měli to „štěstí“ se této dobrodružné mise účastnit.

Prvním z nich je Mirek Štěpnička, který na Everestu vedl stream core-bankingu. V současné době pracuje pro Rajfku jako programový manažer a má za sebou program úspěšné akvizice Citibank.

Druhým je Michal Jauker, který se Everestu účastnil jako člen projektové PMO. Nyní Michal vede v Rajfce projektovou kancelář.

Posezení nad lessons learned proběhne v co-working centru PRACOVNA na Žižkově.  Bude pro vás připraveno i malé večerní občerstvení.

Vstupné je zdarma pro členy a dobrovolníky České komory PMI, 200,- Kč pro ostatní hosty.


Místo konání

Umístění:
PRACOVNA - Webové stránky
Ulice:
Vlkova 36
Město:
Praha 3 – Žižkov
Stát:
Czech Republic

© 2019 Česká komora PMI