Jak dlouho může být člověk dobrým PM?

V úvodníku se Aleš Zeman krátce zamýšlí nad profesní drahou projektového manažera. V které části této trajektorie se nacházíte právě Vy? 

O odpověď na téměř hamletovskou otázku "Být či nebýt expertem v odvětví, ve kterém řídím projekty?" jsme v rubrice Business radar poprosili dva top-manažery na slovo vzaté - věříme, že jejich pohled na věc bude pro vás zajímavý a poučný.

Už jsem řekl viagra zřejmě nemyslel dost lidí, přišli 50mg což je dvakrát více než standardní. Dokonce i tato částka nestačila a mnohé jiné karty byly provedeny.

Samozřejmostí je okénko do světa Projektového Undergroundu, kde se jako vždy dozvíte, co se chystá v projektovém podsvětí. Za pozornost určitě stojí hned první dubnová diskuze na téma Co je nejdůležitější pro úspěch projektu, která se uskuteční ve čtvrtek 3. dubna v prostorách společnosti IBM na pražském Chodově. 

Díky skupině aktivních brněnských dobrovolníků již tuto středu 19. března proběhne přednáška České komory PMI na půdě brněnského Autocontu na téma "Jak jsem se učil řídit program?"  Igor Luhan zde vysvětlí, že program není jenom velký projekt. Jako v každé případové studii se začne popisem problému - v tomto případě krátkým filmem, který byl v rámci programu natočen a který ukazuje výstupy programu. Pokud tedy budete tuto středu v Brně a máte čas, ještě se stále můžete zaregistrovat na našich stránkách.   

V PM nářaďovně jsme v rámci jarního úklidu narazili na lehce zaprášený nástrojlessons learned. Nebudeme se ale zaměřovat na to, jak LL sbírat, to je ta lehčí část použití tohoto nástroje. Daleko zajímavějším tématem je, jak tyto informace přehledně a strukturovaně uchovávat a učinit je dohledatelnými a dostupnými všem, kdo o ně projeví zájem. 

A když už jsme u nástrojové výbavy projekťáka, nesmím zapomenout ani napříspěvek Tomáše Mergla o aktivním naslouchání: Již řecký filosof Epiktétos před dvěma tisíci lety prohlásil, že „příroda dala lidem jeden jazyk, ale dvě uši, abychom druhé slyšeli dvakrát více, než mluvíme“. Zcela dle očekávání jsou jeho slova platná i dnes. A to chudák ještě nic netušil o smartphonech a jiných hračičkách, které často tříští naši pozornost a oslabují vůli naslouchat pozorně druhým.

Březnový newsletter PMI.CZ můžete najít ve formátu PDF ke staženízde

Přeji vám příjemné a zajímavé čtení a těším se za celý realizační tým České komory PMI brzy na shledanou na některé z našich akcí.

s pozdravem,

Stanislav Bílek
Vice-president for Operations
PMI Czech republic Chapter

© 2020 Česká komora PMI